Yazar Koçluğu ve Yazar Koçu

Yazar Koçluğu, Editörlük ve Gölge Yazarlık

Yazar Koçluğu ve Yazar Koçu

Yazar koçu veya yazar koçluğu yeni nesil bir destek hizmetidir. Koçluk, en basit anlatımıyla yol arkadaşlığı demektir. Yaşam koçluğu, eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu ve benzerleri şeklinde birçok dalı bulunmaktadır. Yazar koçluğu ise bir yazarın ya da yazar adayının yol arkadaşlığıdır.

Yazmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Ya da kurgunuz hazır ancak yazma eylemine yönelik çekinceleriniz var. Duygunuzu, düşüncenizi, tecrübelerinizi kağıda aktarmakta sıkıntılar yaşıyorsunuz. Yazmak için gerekli moral ve motivasyonu kendinizde bulamıyorsunuz. İşte tam burada yazar koçluğu devreye giriyor. Uzman yazar koçlarımız size yol arkadaşlığı yapmaya hazır!

Yazar Koçu ne iş yapar?

Yazar koçu, yazarın veya yazar adayının nitelikli yol arkadaşıdır. Ne önünden giden ne de arkasından gelendir. Yazın süreci boyunca yazara eşlik eder. Yazar koçluğu görevini üstlenen kişi, yazarın veya yazar adayının olası çıkmazlarında, moral ve motivasyon düşüklüklerinde, proje başlangıç ve devam eden süreçteki eşik noktalarında yazara rehberlik eder.

Yazar koçluğu gerekli midir?

Hepimiz günlük hayatın birçok sorunuyla boğuşmaktayız. Hayatın kendi akışı içerisinde ayrıca bir kültür/sanat eseri üretmek oldukça zahmetli bir iştir. Hele ki bu eser kitap yazmak gibi uzun soluklu ve istikrar gerektiren bir iş ise çoğu zaman farkında olmadan psikolojik ve pratik çıkmaz sokaklara girmek an meselesidir. Karanlığa saplanmış hissetmeler, kayboluşlar, atalete kurban gitmeler… Böyle bir anda mutlaka ama mutlaka bize rehberlik ve yol arkadaşlığı yapacak, sığınacak bir liman ararız. Yazar koçluğu bu ihtiyaca yönelik olarak doğmuş bir hizmet ve destek birimidir. Bu süreç boyunca faydalanabileceğiniz noktalar şunlardır:

 • Yazma özgüveninin oluşturulması
 • Nitelikli konu\alan araştırması
 • Yazma hedefinin belirlenmesi
 • Kişiye özel hangi teknikle yazılacağının belirlenmesi
 • Yazma motivasyonunun sağlanması
 • Yazmaya yönelik zaman yönetimi planlanması
 • Yazma disiplininin güçlendirilmesi
 • İstikrarlı yazma eyleminin sağlanması
 • Yazın süreci ve sonrasında etkili iletişim yollarının planlanması
 • Eserin reklamına yönelik yol haritalarının belirlenmesi
 • Eserin yayımlanmasına yönelik yol haritalarının belirlenmesi
 • Yazar kimliği imajının kurgulanması ve uygulanması

Yazar koçluğu hizmetinden kimler yararlanabilir?

Yazar koçluğu hizmetinden yazmak isteyen, yazmaya ilgi duyan, yazar olmak isteyen, farklı sanat dallarında uzmanlaşmış ve yazarlıkla pekiştirmek isteyen, edebi ve akademik eser üretmek isteyen, yazma ataletini yenmek ve motive olmak isteyen, yazmanın önündeki psikolojik engelleri aşmak isteyen, hali hazırda kitabı çıkmış ancak yenilerini üretmek isteyen, kısacası yazma eylemine gönül vermiş ve profesyonel destek arayan herkes faydalanabilir.

Yazar koçu ile nasıl iletişim kurabilirim?

Yazar koçluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek, yazma serüveninizde profesyonel destek almak ve başarıya ulaşmak için editor@yazarkocum.com adresine e-posta yollayabilir ya da iletişim sayfamızdan mesaj atabilirsiniz.

0 Paylaşımlar
Whatsapp' ulaş