Gölge Yazarlık ve Gölge Yazar – Hayalet Yazarlık Hizmeti!

Yazar Koçluğu, Editörlük ve Gölge Yazarlık

 

Gölge yazarlık, gölge yazar ve hayalet yazarlık kavramları size ilk başta şaşırtıcı gelebilir. Belki birçoğunuz bu kavramı ilk defa duymaktadır. Ancak gölge yazarlık, başka bir deyişle hayalet yazarlık yazın ve yayın hayatının içerisinde, hatta bizzat göbeğinde olan bir kavramdır. 

Gölge yazarlık isminden de anlaşılacağı üzere perde arkası bir yazma hizmetidir. Çeşitli nedenlerden dolayı yazmaya vakit bulamayan ancak kitap veya makale gibi eserler yayımlamak isteyen kişiler için doğmuş bir eylemdir. Gölge yazarlık, diğer bir adıyla hayalet yazarlık sürecinde bir kişinin isteği üzerine, onun isteği bir kurguda ya da içerikteki eserler gölge yazar tarafından yazılır ve talep sahibine teslim edilir. Gölge yazarlık hizmetinden faydalanan kişi artık eserin gerçek sahibidir ve kendi ismiyle gönül rahatlığı ile yayımlayabilir. 

Gölge Yazar Hizmeti nedir?

Birçoğumuz çeşitli motivasyonlardan dolayı bir kitap veya benzeri yazılı bir eser sahibi olmak istemekteyiz. Kimimizin çocuklarımıza bir anı bırakmak istemesi, kimimizin Google gibi sanal mecralarda ismimi yazılınca kitaplarla anılması, kimimizin hayalinin yazar olmak olması ya da kimimizin etkin bir kariyer sahibi olması için bir kitap yayımlamanın zorunlu hale gelmesinden dolayı kitap çıkartmamız öncelik kazanmaktadır. Ancak işlerimizin yoğun olması, yeteri kadar zamanımızın olmaması, yazma konusunda uzmanlığımızın bulunmaması gibi farklı birçok nedenden dolayı kitap veya yazılı eser üretememekteyiz. Böyle durumlarda profesyonel bir destek almak şarttır. Gölge yazar hizmeti bu ihtiyacı karşılayan profesyonel bir destek hizmetidir. 

ghost-writer-golge-yazarlik-hayalet-yazar

Gölge Yazarlık Yaygın Mıdır?

Gölge yazarlık kavramını birçoğumuz yeni duymuş olabiliriz. Ancak bu destek sanıldığının aksine hem ülkemizde hem de dünyaca oldukça yaygın bir destektir. Politikacılardan gazetecilere, akademisyenlerden sanatçılara kadar birçok kişi bu destekten doğrudan faydalanmaktadırlar. Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi iş hayatının fazlasıyla yoğun ülkelerde oldukça yaygındır.  Özellikle bireysel üretimlerde etkin bir yöntemdir. Aşağıdaki gibi birçok başlıkta hizmetler verilmektedir. 

-Kurgusu ve projesi hazırlanan roman taslaklarında

-Türü ve çeşidi planlanan roman taslaklarında

-Çocuklarına sürpriz yapmak ve çocuğunun kahramanı olduğu çocuk kitaplarında

-Kendisinin veya bir başkasının hayatının kaleme alınması istenen biyografi ve otobiyografi kitaplarında

-Konu başlıkları belirlenmiş kişisel gelişim, araştırma ve inceleme kitaplarında

-Notları tutulmuş ve başlıkları belirlenmiş gezi veya anı kitaplarında

-Taslak çalışması temel seviyede yapılmış akademik kitap veya tezlerde

-Alan araştırması veya alan uygulaması yapılmış bilimsel kitap, makale veya tezlerde 

Hayalet Yazarlık Hangi Aşamalardan Oluşur? 

Gölge yazar eserin hazırlanma sürecinde en başından en sonuna kadar bulunur. Yüz yüze, telefonla veya elektronik posta yoluyla iletişimler sağlanır. Yazın aşamasına geçilmesinin ardından üretilen içerikler parça parça talep eden kişiye gönderilir ve talebe uygunluğu denetlenir. Beğenilmeyen veya amaca uygun olmadığı değerlendirilen kısımlar talep eden kişinin yönlendirmesine göre değiştirilir. Süreç eserin tamamlanmasına ve talep eden kişinin ihtiyacının karşılanmasına kadar sağlıklı bir iletişimle devam eder.

Eserin bitmesinin ardından süreç tamamlanır ve dosya talep eden kişiye teslim edilir. Talep sahibi eserini yayımlatmak için ilgili yayınevi veya birime dosyasını kendi ismiyle teslim eder. İşleyen tüm bu süreç gizlilik içerisinde sağlanır. Gölge yazar, diğer ismiyle hayalet yazar artık yoktur. Gölge yazar bu sürecin gizlilik içerisinde devam edeceğine garanti verir. İsteğe bağlı olarak alınan bu hizmet için talep eden ve gölge yazar olan kişiler arasında gizlilik sözleşmesi imzalanır ve gizlilik şartı hukuki olarak taahhüt altına alınır. Buradan da anlaşılacağı üzere gölge yazarlık ( hayalet yazarlık ) hizmeti tamamen yasal ve hukuka uygun bir hizmettir. 

Gölge Yazarlık Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Bu hizmetten faydalanmak veya daha detaylı bilgi almak için bizimle gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz. Alanlarında uzman gölge yazarlarımızdan destek alabilirsiniz. Daha önce hazırladığı eserleri birçok farklı kulvarda yayımlanmış uzmanlarımız size hizmet etmeye hazır!

Gölge yazar (hayalet yazar) ile nasıl temasa geçerim?

Detaylı bilgi almak, gölge yazarlarla temasa geçmek ve eser sahibi olmak  için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilir veya editor@yazarkocum.com adresine elektronik posta atarak iletişime geçebilirsiniz.  

0 Paylaşımlar
Whatsapp' ulaş