Editörlük ve Yayın Danışmanlığı

Yazar Koçluğu, Editörlük ve Gölge Yazarlık

Editörlük ve Yayın Danışmanlığı

Kitap yazdınız, eksiklerinizi görmek mi istiyorsunuz? Ya da kitabı nasıl yayımlatacağınızı bilmiyor musunuz? Editörlük ve yayın danışmanlığı hizmetimizden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Editörlük ve Yayın Danışmanlığı hizmeti nedir?

Editörlük hizmeti, en yalın haliyle ortaya çıkan eserin amacına uygunluğunu denetleyen, eserin olası eksiklik ve fazlalıklarını tespit eden, eserin kalitesinin ve yayımlanma gücünün arttırılmasını sağlayan bir destek hizmetidir. Dünyadaki birçok yazar iyi bir editörle çalışır. Editör, bir takımdaki teknik direktör gibidir. Performans sergileyen yazarın doğru yönlendirilmesi, farklı bakış açılarının katılması ve eserin imla/dilbilgisi gibi kurallara uygunluğunu sağlar. Unutulmamalıdır ki, iyi bir eser, kaliteli bir yazarın yanı sıra işinin ehli bir editörün desteğine ihtiyaç duymaktadır.

Yayın danışmanlığı hizmet ise, tamamlanmış bir eserin doğru kanallar üzerinden doğru yayınevi aracılığıyla yayımlanmasını sağlayan bir destek hizmetidir. Özellikle edebi eserler üretmiş birçok yazarın en büyük sorunu, nasıl yayımlatacağını bilmiyor olmasıdır.  Ülkemizde binlerce yayınevi bulunmakta ve her yayınevine günde ortalama elli tane başvuru dosyası gönderilmektedir. Birçok yayınevi gelen dosyalara bakmamakta, bakmak istese dahi istediği formata uygun olmadığı için en başından gözardı etmektedir. İşte tam da burada yayın danışmanlığı hizmeti, bu sorunu çözen bir anahtar görevi üstlenmektedir. Editörlük ve yayın danışmanlığı hizmetimiz, sizin bu sorunlarınızı aşmanız için planlanmış bir destek hizmetidir. 

Editörlük ve yayın danışmanlığı hizmeti gerekli midir?

 Yukarıda ana unsurları bahsedildiği üzere, editörlük eserin üretim aşamasında, yayın danışmanlığı ise eserin yayımlatılma aşamasında kilit rol oynayan hizmetlerdir. Yaygın bir ağa ve tecrübeye sahip editör veya yayın danışmanı, sizin hedefinize ulaşmanız konusunda en doğru yollara başvurmanıza olanak sağlar. Profesyonel bir editör sayesinde birçok çıkmazdan kurtulur ve eserinizi doğru bir şekilde üretirsiniz. Aynı şekilde doğru bir yayın danışmanı ile yayınevleri ile yaşayacağınız iletişim sorunları, telif sözleşmeleri, ücret hacimleri, reklam ve pazarlama gibi birçok konuyu sorun yaşamadan ve hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Editörlük ve yayın danışmanlığı hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Editörlük ve yayın danışmanlığı hizmetinden faydalanabilmek ve uzman kadromuzla temasa geçmek için iletişim kısmında formu doldurabilir ya da editor@yazarkocum.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

0 Paylaşımlar
Whatsapp' ulaş